Pszczółka Start zwycięża w Radomiu

,

W ostatnim środowym meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Pszczółka Start Lublin pokonała HydroTruck Radom 76:65.

,

Pszczółka Start świetnie weszła w ten mecz, a po akcjach Sherrona Dorsey-Walkera oraz Martinsa Laksy prowadziła 9:2. W pewnym momencie gra tej drużyny zupełnie się jednak zatrzymała. HydroTruck zanotował świetną serię 10:0, w trakcie której dobrze radzili sobie Nickolas Neal oraz Dayon Griffin. Ostatecznie po 10 minutach było 19:17 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie radomianie uciekali nawet na siedem punktów, ale zespół trenera Davida Dedka powoli zaczął odrabiać straty. Po wsadzie Josha Sharmy doprowadził do remisu, a kolejna akcja Romana Szymańskiego dała tej ekipie prowadzenie. W końcówce tej części spotkania trójkę dodał jeszcze Dorsey-Walker i to lublinianie po pierwszej połowie byli lepsi - 42:34.

Na początku kolejnej kwarty po trójce Martinsa Laksy goście uciekali nawet na 12 punktów. HydroTruck nie zamierzał się jednak poddawać. Kolejne rzuty wolne Marcina Piechowicza i Filipa Zegzuły sprawiały, że gospodarze zbliżali się na cztery punkty. Pszczółka Start na więcej jednak nie pozwalała. M.in. dzięki trójce Mateusza Dziemby po 30 minutach było 62:55. Nawet gdy zespół trenera Roberta Witki starał się być blisko w następnej części spotkania, to szybko rzutami odpowiadali Łączyński i Laksa. Późniejsze trafienie Łotysza pozwoliło lublinianom prowadzić nawet 12 punktami. Tego w końcówce rywale nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie Pszczółka Start zwyciężyła 76:65.

Po 17 punktów dla gości zdobyli Kacper Borowski oraz Martins Laksa. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Nickolas Neal z 21 punktami i 4 asystami.