Emocje w Szczecinie! King pokonał Polski Cukier

,

King, grając bez Pawła Kikowskiego, świetnie rozpoczyna sezon 2020/2021 Energa Basket Ligi. Tym razem szczecinianie pokonali Polski Cukier Toruń 74:71.

,

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, którzy mogli liczyć na przechwyty i skuteczne kontry Mateusza Zębskiego. Aaron Cel i Bartosz Diduszko starali się na to odpowiadać, ale nie było to dla nich łatwe. King starał się kontrolować sytuację, a po rzutach wolnych Dominika Wilczka było 19:13. W drugiej kwarcie Polski Cukier po trójce Aleksandra Perki zbliżył się na zaledwie punkt, ale szczecinianie błyskawicznie odpowiadali, a spokój dawał m.in. Jakub Schenk. Po późniejszej akcji Clevelanda Melvina przewaga wzrosła do 11 punktów. Pierwsza połowa m.in. po trafieniach Wilczka i Łapety zakończyła się wynikiem 43:33.

Trzecia kwarta była raczej wyrównana, ale kolejne akcje kończone przez Łapetę i Schenka sprawiały, że to zespół Łukasza Bieli utrzymywał bezpieczną przewagę. W pewnym momencie torunianie zanotowali jednak serię 8:0 i po trójce Obiego Trottera zbliżyli się na sześć punktów. Ważą trójką odpowiedział jednak Schenk, a po 30 minutach było 61:53. Nawet gdy po rzutach Wieluńskiego i Kuliga goście ponownie zmniejszali straty, to bardzo szybko reagowali na to Wilczek oraz Schenk. Już do samego końca spotkanie wyglądało podobnie - to właśnie King kontrolował wydarzenia na parkiecie. W końcówce Aaron Cel i Obie Trotter mogli jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale to szczecinianie zwyciężyli 74:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Schenk z 17 punktami i 4 asystami. Aaron Cel zdobył dla gości 24 punkty, 8 zbiórek i 3 asysty.