Suzuki Superpuchar Polski dla Stelmetu Enei!

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek 75:66 i tym samym sięgnął po Suzuki Superpuchar Polski - trofeum im. Adama Wójcika!

,

Pierwsze spotkanie nowego koszykarskiego sezonu od samego początku było bardzo wyrównane. Anwil starał się “pchać” piłki pod kosz, szukając tam swoich przewag. To się opłacało - szybko faule złapał Blake Reynolds, a sporo punktów zdobywał Ivica Radić. Po późniejszych trafieniach McKenzie’ego Moore’a i Adriana Boguckiego włocławianie uciekali na osiem punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 18:11. W drugiej kwarcie Stelmet Enea dość szybko odrabiał straty - było to możliwe dzięki sporej aktywności Cecila Williamsa. Mistrzowie Polski zanotowali serię 10:0 i powoli zaczęli panować nad sytuacją. Rywale nie zamierzali się poddawać, ciągle byli bardzo blisko. Nadal wyróżniał się w polu trzech sekund Radić, a po trójce Deishuana Bookera to Anwil po pierwszej połowie prowadził 31:30.

Po przerwie oba zespoły znowu pokazywały zaciętą walkę, a zespół z Włocławka mógł liczyć przede wszystkim na Bookera. Z drugiej strony ożywili się Blake Reynolds oraz Daniel Szymkiewicz, co sprawiało, że zielonogórzanie ciągle byli w grze. W samej końcówce tej części meczu nieźle prezentowali się też Janis Berzins i Gabriel Lundberg - po 30 minutach było więc 48:47 dla ekipy z Zielonej Góry. Czwartą kwartę Stelmet Enea rozpoczął od serii 7:0, wykorzystał niemoc ofensywną przeciwników i zaczął ponownie przejmować inicjatywę. Na dwie minuty przed końcem bardzo ważną trójkę trafił Lundberg. Trener Dejan Mihevc poprosił o przerwę, ale to nie wystarczyło. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli 75:66 i sięgnęli po Suzuki Superpuchar Polski!

Pamiątkową paterę dla finalisty Suzuki Superpucharu Polski - Anwilu Włocławek - wręczali: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Sportu, Grzegorz Woźniak, poseł na Sejm RP oraz Mikołaj Matsumoto, Dyrektor Działu Marketingu Suzuki Motor Poland.

Pamiątkowy puchar dla zwycięzcy Suzuki Superpucharu Polski - Stelmetu Enei BC Zielona Góra - wręczali: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Sportu, Mikołaj Matsumoto,  Dyrektor Działu Marketingu Suzuki Motor Poland oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki i Polskiego Związku Koszykówki.