Michał Nowakowski przechodzi do MKS
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Michał Nowakowski przechodzi do MKS

MKS Dąbrowa Górnicza poinformował o podpisaniu umowy z nowym zawodnikiem. Koszykarzem tego klubu w sezonie 2020/21 Energa Basket Ligi będzie Michał Nowakowski (32 lata, 202 cm).

,

Silny skrzydłowy w poprzednich rozgrywkach grał w Enea Astorii Bydgoszcz. Tam zdobywał średnio 10 punktów i 3,1 zbiórki na mecz.

W przeszłości Nowakowski występował w drużynach z Ostrowa Wlkp. (Suzuki Puchar Polski w 2019 roku), Włocławka (Suzuki Superpuchar Polski w 2017, mistrzostwo w 2018 roku), Szczecina, Słupska (brązowy medal w 2015 roku) oraz w klubach warszawskich. W kwalifikacjach do mistrzostw świata zadebiutował w reprezentacji Polski.

- Do przyjścia do drużyny skłonił mnie trener Magro. Odbyłem z nim kilka rozmów telefonicznych i bardzo spodobała mi się jego wizja i to, co chce przekazać i prezentować, przekonało mnie do tego, że chciałbym z nim współpracować w przyszłym sezonie.
Myślę, że to będzie bardzo fajny sezon, bo patrząc na tych obcokrajowców, których trener ściągnął, Polaków, o których mi opowiedział, że mają być i do tego Robert Skibniewski jako asystent i sam trener, to powiem, że wygląda to naprawdę obiecująco
- mówi na oficjalnej stronie zespołu Michał Nowakowski.