Kolejne emocje w EBL! 4 transmisje w stacjach Polsatu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kolejne emocje w EBL! 4 transmisje w stacjach Polsatu

Przed nami już 20. kolejka Energa Basket Ligi! Od czwartku do niedzieli sportowe stacje Polsatu pokażą cztery spotkania: Stelmet Enea - Enea Astoria, HydroTruck - Legia, PGE Spójnia - GTK i Trefl - Anwil. Na pozostałe mecze zapraszamy do serwisu Emocje.TV

,

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

HydroTruck Radom - Legia Warszawa

Termin: piątek, godz. 17:40

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Termin: piątek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół ze Szczecina nie poradził sobie ostatnio ze Startem Lublin, natomiast BM Slam Stal pokonała MKS Dąbrowa Górnicza. W ekipie Kinga można oczekiwać debiutu Isaiaha Briscoe - rozgrywającego, który w przeszłości reprezentował Orlando Magic. Ciekawe będzie to, jak Nikola Jevtović poradzi sobie w rywalizacji z Adamem Łapetą oraz Benem McCauleyem. Ważny może okazać się również pojedynek Pawła Kikowskiego z Pauliusem Dambrauskasem.

 

PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Asseco Arka Gdynia - Start Lublin

Termin: niedziela, godz. 14:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gdynianie w ostatniej kolejce pewnie pokonali WKS Śląsk Wrocław, natomiast Start poradził sobie z Kingiem Szczecin. Josh Bostic kontra Brynton Lemar - to właśnie pojedynek strzelców może być kluczowy dla ostatecznego rezultatu tego spotkania. Na pewno warto będzie się również przyglądać rywalizacji Devonte Upsona z Jimmie Taylorem w strefie podkoszowej. Czy Krzysztof Szubarga okaże się lepszy w bezpośrednim starciu od Tweety’ego Cartera?

 

Trefl Sopot - Anwil Włocławek

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Dąbrowianie ciągle nie potrafią się przełamać, a ostatnio musieli uznać wyższość BM Slam Stali. Polski Cukier z kolei pokonał ostatnio HydroTruck Radom, chociaż nie było to łatwe spotkanie. Warto będzie się przyglądać rywalizacji strzelców - Justin Watts sprawdzi możliwości Keitha Hornsby’ego. Sporo pracy czeka MKS pod koszami, ponieważ zarówno Alade Aminu, jak i Damian Kulig to czołowi zawodnicy na tych pozycjach w całej EBL. Jak poradzą sobie Michael Fraser i Darrell Harris?

 

WKS Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd.

Termin: poniedziałek, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: WKS Śląsk przegrał co prawda ostatnio z Asseco Arką, ale generalnie ostatnio gra zdecydowanie lepiej. Polpharma z kolei była blisko zwycięstwa nad GTK - po dogrywce lepsi byli gospodarze. Kluczowa może okazać się rola Michaela Humphreya, ponieważ zespół ze Starogardu Gdańskiego najsłabszy jest właśnie na pozycji środkowego. Ciekawie zapowiada się rywalizacja Pawła Dzierżaka z Kamilem Łączyńskim, a warto też obserwować starcia Jonathana Williamsa z Devoe Josephem.