Najlepsza piątka 19. tygodnia EBL
fot. Szymon Szczur/GTK

Lista aktualności

Najlepsza piątka 19. tygodnia EBL

Daniel Szymkiewicz, Brynton Lemar, Jarosław Zyskowski, Shawn Jones i Joe Furstinger - to najlepsza piątka 19. tygodnia Energa Basket Ligi.

BM Slam Stal w minionej kolejce dość pewnie pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 87:77. Świetne spotkanie rozegrał Daniel Szymkiewicz, który dostaje sporo minut na parkiecie od trenera Łukasza Majewskiego. Rozgrywający zdobył dla ostrowian 19 punktów (6/8 z gry), 4 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty (eval 26).

Lublinianie znowu wygrywają, a ponownie na oklaski zasługuje Brynton Lemar. Amerykanin mocno przyczynił się do zwycięstwa Startu nad Kingiem Szczecin (88:65) - zdobył 25 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty, co oznaczało eval 28.

Jarosław Zyskowski jest świetny w tym sezonie! Jego Stelmet Enea BC Zielona Góra tym razem pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 97:89. Skrzydłowy rzucił aż 29 punktów (rekord kariery!) i dodał do tego 6 zbiórek, asystę i przechwyt (eval 31).

Anwil wygrał kolejne derbowe spotkanie - przed własną publicznością okazał się lepszy od Enea Astorii Bydgoszcz 76:70. Włocławianie mieli małe problemy kadrowe, ale bardzo dobrą formę udowodnił Shawn Jones! Podkoszowy zdobył 12 punktów, 13 zbiórek, 3 bloki i asystę, co przełożyło się na eval na poziomie 24.

Gliwiczanie potrzebowali dogrywki, aby pokonać w swojej hali Polpharmę Starogard Gdański 111:99. W całym meczu nie do zatrzymania był jednak Joe Furstinger, który zdobył aż 24 punkty, 13 zbiórek, 5 asyst i 4 bloki - to oznaczało eval 34!

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.