Udana końcówka BM Slam Stali, wygrana z HydroTruckiem

,

Lepsza końcówka w wykonaniu BM Slam Stali Ostrów Wlkp. pozwoliła tej ekipie na pokonanie HydroTrucka Radom 59:51 w jedynym poniedziałkowym meczu Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania należał do gospodarzy - szczególnie dobrze prezentowali się Jarosław Mokros oraz Przemysław Żołnierewicz. Po rzutach wolnych Darnella Jacksona było już 15:5. Starał się na to reagować Adrian Bogucki, ale to było zdecydowanie za mało. Trójka Jakuba Garbacza oznaczała, że po 10 minutach było 20:9. W drugiej kwarcie ostrowianie mieli spore problemy w ofensywie, a HydroTruck potrafił to wykorzystać i po rzucie Carla Lindboma zbliżył się na sześć punktów. Zespół trenera Łukasza Majewskiego odpowiedział jednak na to serią 7:0 i ponownie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:21.

Trzecią kwartę radomianie rozpoczęli od serii 10:1 i po kolejnych akcjach Adriana Boguckiego zbliżali się na zaledwie cztery punkty! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, chociaż BM Slam Stal długo utrzymywała małą przewagę. Później jednak trafiali Carl Lindbom i Marcin Piechowicz, a na tablicy wyników był remis. Po rzutach wolnych tego drugiego po 30 minutach było 45:43 dla gości! Ostatnia kwarta była bardzo zacięta i toczyła się rytmem kosz za kosz. Na około trzy minuty przed końcem akcja Pauliusa Dambrauskasa dawała jednak pięć punktów przewagi gospodarzom, a to była spora zaliczka, jak na to spotkanie. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 59:51.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jay Threatt z 11 punktami, 7 asystami i 4 zbiórkami. Adrian Bogucki zanotował dla gości 21 punktów i 14 zbiórek.