22 punkty Chylińskiego, Enea Astoria pokonała Legię

,

Enea Astoria Bydgoszcz przez większość meczu kontrolowała sytuację i ostatecznie pokonała Legię Warszawa 96:87 w 18. kolejce Energa Basket Ligi. 22 punkty dla gospodarzy rzucił Michał Chyliński.

,

Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem - w związku z awarią tablic i zegarów czasu gry. Obie drużyny zaczęły dość nerwowo i były nieskuteczne, ale po akcji Michała Chylińskiego to gospodarze prowadzili 14:6. Legia miała spore problemy w ofensywie, chociaż indywidualnie starał się o zmieniać Kahlil Dukes. Marcin Nowakowski rokręcał się jednak w ataku i dzięki niemu Enea Astoria po 10 minutach prowadziła 24:15. W drugiej kwarcie bydgoszczanie uciekali nawet na 13 punktów po wsadzie Łukasza Frąckiewicza. Szansę na debiut w EBL dostawał Jaren Sina, a ekipa trenera Artura Gronka utrzymywała pewną przewagę. W końcówce pierwszej połowy serią 7:0 popisała się jednak drużyna z Warszawy i po trójce Sebastiana Kowalczyka przegrywała tylko 38:43.

W trzeciej kwarcie goście zbliżyli się nawet na trzy punkty, ale małą serią 6:0 odpowiedzieli zawodnicy z Bydgoszczy i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Później dodatkowo dobrze radzili sobie Michał Chyliński oraz Adam Kemp, a rzuty wolne Michała Aleksandrowicza ustawiły wynik po 30 minutach na 71:58. Legia w kolejnej części gry miała swoje zrywy, w czym głównie pomagał Kahlil Dukes. W końcówce zbliżyła się jeszcze nawet na pięć punktów po akcji Milana Milovanovicia. Ważne trafienia w kluczowych momentach notowali jednak Michał Chyliński oraz A.J. Walton, a to dawało Enea Astorii sporo spokoju. Ostatecznie wygrała 96:87.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Michał Chyliński z 22 punktami i 5 zbiórkami. Kahlil Dukes rzucił dla gości aż 28 punktów.