Weekend pełen emocji z EBL!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Weekend pełen emocji z EBL!

W czwartek rusza 18. kolejka Energa Basket Ligi! W sportowych stacjach Polsatu tym razem zobaczymy spotkania: Enea Astoria - Legia, Anwil - PGE Spójnia, MKS - Start i BM Slam Stal - HydroTruck. Na pozostałe mecze zapraszamy do serwisu Emocje.TV

,

 

Polpharma Starogard Gd. - Trefl Sopot

Termin: czwartek, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Starogardzianie są na ostatnim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi, ale przed własną publicznością ciągle są niezwykle wymagającą drużyną. Trefl w obecnych rozgrywkach zaskakuje, chociaż ostatnio musiał uznać wyższość Asseco Arki. Z pewnością najciekawiej zapowiada się rywalizacja Martynasa Paliukenasa z Carlosem Medlockiem na pozycji rozgrywającego. Emocji nie powinno zabraknąć też pod koszami - Brett Prahl prezentuje się naprawdę solidnie, chociaż teraz będzie rywalizował z Naną Foullandem.

 

Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław

Termin: niedziela, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół ze Szczecina miał w ostatniej kolejce małe problemy z GTK, ale ostatecznie zwyciężył. WKS Śląsk z kolei pokonał przed własną publicznością MKS. King ma nowego zawodnika - Jakuba Kobla, który ma pomagać na rozegraniu. Ciekawe jak poradzi sobie z doświadczonym Kamilem Łączyńskim. Paweł Kikowski oraz Devoe Joseph to świetni strzelcy - który z nich trafi więcej trójek? Czy Ben McCauley okaże się lepszy od Michaela Humphreya?

 

MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gliwiczanie nie poradzili sobie ostatnio z Kingiem, ale trzeba podkreślić, że rozegrali niezłe spotkanie. Asseco Arka z kolei triumfowała w derbach Trójmiasta. W GTK najważniejszy jest duet obwodowych: Duke Mondy oraz Brandon Tabb - to właśnie od nich zależy poziom gry całego zespołu. Jak poradzą sobie z Krzysztofem Szubargą oraz Joshem Bosticem? Sporo pracy czeka również na Joe Furstingera, bo będzie grał głównie przeciwko Devonte Upsonowi i Adamowi Hrycaniukowi.

 

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - HydroTruck Radom

Termin: poniedziałek, godz. 20:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu