Enea Astoria kontra Legia w piątek w Polsat Sport Extra
fot. Marcin Bodziachowski/Legia

,

Lista aktualności

Enea Astoria kontra Legia w piątek w Polsat Sport Extra

Drużyna z Bydgoszczy ciągle liczy na walkę o play-off Energa Basket Ligi, natomiast ekipa z Warszawy chce uciec z dołu tabeli. Kto będzie lepszy w bezpośrednim starciu? Transmisja meczu Enea Astoria - Legia w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zespół trenera Artura Gronka ostatnio pauzował - mecz z Polskim Cukrem został przełożony na kwiecień. Miał tym samym więcej czasu na wprowadzenie do systemu gry Jarena Siny - nowego rozgrywającego. Legia z kolei w minionej kolejce nie poradziła sobie na wyjeździe z mistrzami Polski. Anwil wygrał aż 105:79, ale to efekt głównie świetnej trzeciej kwarty.

W tym spotkaniu zobaczymy aż trzech graczy, których Mike Taylor powołał do szerokiego składu reprezentacji Polski. Enea Astorię w tym gronie reprezentuje Michał Nowakowski - pod względem statystycznym silny skrzydłowy rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. Zdobywając średnio 10,6 punktu i 3,1 zbiórki na mecz jest ważnym ogniwem drużyny. Z Legii zauważeni zostali Michał Michalak oraz Filip Matczak. Obaj są świetnymi strzelcami, a ten pierwszy rzuca nawet 21,8 punktu na mecz - to drugi wynik w całej EBL!

Na pewno warto będzie się przyglądać również rozgrywającym. A.J. Walton gra trochę w kratkę, ale stać go na świetne występy i bycie liderem. Ma problemy z rzucaniem z dystansu, chociaż jednocześnie wiadomo, że ciągle pracuje nad tym elementem. Jego głównym rywalem będzie Sebastian Kowalczyk, wracający do gry po problemach z kontuzjami. Ciekawostką jest fakt, że obaj grali w przeszłości w jednej drużynie - w latach 2013-2015 w ekipie z Gdyni.

Ciekawie powinno być też pod koszami, gdzie silny Adam Kemp sprawdzi możliwości Milana Milovanovicia. Ważna może okazać się również rola Krisa Clyburna oraz wszechstronność Mateusza Zębskiego. Jak tym razem w Legii zaprezentuje się Mariusz Konopatzki?

Transmisja meczu Enea Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.