Derby Trójmiasta! Trefl - Asseco Arka w Polsat Sport Extra
fot. Mariusz Mazurczak/Asseco Arka

,

Lista aktualności

Derby Trójmiasta! Trefl - Asseco Arka w Polsat Sport Extra

Derby zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie w Trójmieście! Również w obecnym sezonie można spodziewać się, że mecz Trefla z Asseco Arką przyniesie mnóstwo emocji! Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zespoły z Sopotu i Gdyni w Energa Basket Lidze mają teraz taki sam bilans - 10 zwycięstw i 6 porażek. O ile dla Trefla jest to wynik bardzo dobry, z pewnością lepszy, niż zakładano, to Asseco Arka nie może być do końca zadowolona ze swojej formy. Pierwsze spotkanie między tymi ekipami zakończyło się zwycięstwem drużyny trenera Przemysława Frasunkiewicza 87:66, ale trzeba podkreślić, że wysoką przewagę zdobyła dopiero w ostatniej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 31:10.

W polu trzech sekund może być niezwykle ciekawie! W zespole trenera Marcina Stefańskiego ważne role należą do Nany Foullanda oraz Pawła Leończyka. Amerykanin to najlepszy zbierający EBL i czołowy blokujący, natomiast Polak ma ogromne doświadczenie, co często potrafi świetnie wykorzystywać. Rywalizować będą z nimi niezwykle atletyczny i efektowny Devonte Upson oraz reprezentant Polski Adam Hrycaniuk. Który duet spisze się lepiej?

Najważniejszym zawodnikiem Asseco Arki niezmiennie jest Josh Bostic. To gracz, który potrafi zdobywać punkty z różnych pozycji i można być pewnym, że w kluczowych momentach piłka będzie kierowana właśnie do niego. W Treflu w ofensywie istotna jest ciągle rola Camerona Ayersa, natomiast za obronę może być odpowiedzialny Jeff Roberson. Jednym słowem - Bostica czeka sporo pracy.

Na pewno warto będzie się także przyglądać rywalizacji na pozycji rozgrywającego pomiędzy duetami Krzysztof Szubarga - Phil Greene i Łukasz Kolenda - Carlos Medlock. Który z tych zawodników poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

Transmisja spotkania Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.