Stelmet Enea podejmie BM Slam Stal
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Stelmet Enea podejmie BM Slam Stal

Zielonogórzanie wygrali już 13 meczów z rzędu w Energa Basket Lidze i nie zamierzają na tym poprzestać! Czy zespół trenera Łukasza Majewskiego stać na sensację? Transmisja meczu Stelmet Enea - BM Slam Stal we wtorek od 17:30 w Polsat Sport.

,

Zespół trenera Żana Tabaka jest nie do zatrzymania w EBL - to obecnie samodzielny lider rozgrywek. BM Slam Stal po zmianie szkoleniowca prezentuje się lepiej i ciągle walczy o miejsce w czołowej ósemce, chociaż trzeba podkreślić, że chętnych na te miejsca jest sporo. W pierwszym meczu między tymi drużynami Stelmet Enea wygrał, ale tylko 78:72. Czy tym razem ostrowianie znajdą sposób na zatrzymanie rywali?

Co różni obie drużyny? Zdecydowanie zmiany w składzie. Zielonogórzanie są stabilni - właściwie zamienili jedynie Juliana Jasińskiego na Mikołaja Witlińskiego. Pozostała część składu coraz lepiej się rozumie, co ma też wpływ na rewelacyjne wyniki. W BM Slam Stali doszło do małej rewolucji - przyszedł trener Łukasz Majewski, w klubie pojawili się również niezwykle doświadczeni gracze: Filip Dylewicz, Łukasz Wiśniewski i Darnell Jackson.

Ogromny wpływ na poziom gry zespołu z Ostrowa Wlkp. ma Jay Threatt. W pewnym momencie został nawet odsunięty od zespołu, ale teraz udowadnia, że przywrócenie go było doskonałym posunięciem. To zawodnik bardzo ofensywny, ale potrafi również kreować grę dla partnerów. Jego głównym rywalem będzie Ludvig Hakanson, czyli najlepszy gracz całej EBL w grudniu. Szwed spisuje się świetnie, a oprócz trójek potrafi dodać naprawdę efektowne asysty.

Na pewno warto będzie również obserwować rywalizację podkoszową pomiędzy środkowymi z przeszłością w NBA - Drew Gordon kontra Darnell Jackson. Ciekawe też jak w Zielonej Górze zaprezentuje się Jarosław Mokros i czy poradzi sobie z Tonym Meierem.

Początek transmisji meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. we wtorek o 17:30 w Polsat Sport.