Liga Mistrzów: Włosi silniejsi od Polskiego Cukru

,

W Koszykarskiej Lidze Mistrzów Dinamo Sassari okazało się lepsze od Polskiego Cukru Toruń - 91:71.

,

Po wyrównanych pierwszych fragmentach, nawet siedmiopunktową przewagę - po rzucie Michele Vitaliego - uzyskali gospodarze. Straty odrabiali jednak Aaron Cel i Alade Aminu, a to sprawiało, że Polski Cukier był blisko. Rzut z dystansu Curtisa Jerellsa ustawił wynik po 10 minutach na 26:20. W drugiej kwarcie kolejna trójka tego samego zawodnika dała nawet 10 punktów przewagi Dinamo. Później sytuację lekko ratowali Aminu oraz Chris Wright, ale i tak to drużyna z Włoch wygrywała po pierwszej połowie 40:33.

Trzecia kwarta była pod kontrolą zespołu trenera Gianmarco Pozzecco. Co prawda po trójce Keitha Hornsby’ego torunianie zbliżyli się na sześć punktów, ale gospodarze odpowiedzieli na to serią 11:0. Dzięki akcji Stefano Gentile po 30 minutach prowadzili 65:50. Ostatnia część meczu nie mogła już zmienić rezultatu, bo wicemistrzowie Energa Basket Ligi nie byli już w stanie nawiązać rywalizacji. Włoska ekipa zachowywała wysoką przewagę i wygrała ostatecznie 91:71.

Dinamo Sassari - Polski Cukier Toruń 91:71 (26:20, 14:13, 25:17, 26:21)

Dinamo: Vitali 20, Jerrells 16, Pierre 16, Gentile 9, Sorokas 8, Bilan 8, Magro 7, Spissu 5, Bucarelli 2, Devecchi 0

Polski Cukier: Wright 20, Aminu 14, Hornsby 11, Cel 9, Schenk 6, Perka 5, Gruszecki 3, Ratajczak 3, Grochowski 0