Świetny Ledo, Anwil wygrał w Starogardzie Gdańskim

,

Ricky Ledo był nie do zatrzymania w pierwszej połowie meczu Energa Basket Ligi w Starogardzie Gdańskim! Ostatecznie jego Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Polpharmę 109:78.

,

Spotkanie od prowadzenia 5:0 rozpoczęli goście, ale Polpharma na początku była bardzo blisko rywali. Później nie do zatrzymania był Ricky Ledo (17 punktów w tej części gry), a przewaga Anwilu rosła. Rzuty z dystansu dokładali Michał Sokołowski i Igor Wadowski, a po 10 minutach było już 32:22. Druga kwarta była podobna do końcówki poprzedniej - toczyła się pod dyktando mistrzów Energa Basket Ligi. Do Ledo w ataku dołączył też Szymon Szewczyk, a zespół trenera Igora Milicicia spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Kolejna trójka Ledo ustawiła wynik po pierwszej połowie na 53:35.

Na początku trzeciej kwarty aktywny był Krzysztof Sulima, a przewaga gości systematycznie rosła. Isaiah Wilkins i Daniel Gołębiowski starali się to zmieniać, ale ich akcje to zdecydowanie za mało na rozpędzonych rywali. Anwil prezentował się rewelacyjnie w ofensywie, nawet bez wielkiego wkładu Ricky’ego Ledo. Po 30 minutach było 84:59. Czwarta kwarta niczego już nie zmieniała. Więcej minut na parkiecie otrzymali Sulima, Wadowski i Karolak, a włocławianie byli pewni swego. “Setkę” przekroczył Chris Dowe, a goście zwyciężyli ostatecznie 109:78.

Najlepszym graczem przyjezdnych był Ricky Ledo z 28 punktami, 6 zbiórkami i 8 asystami. W zespole gospodarzy wyróżniał się Daniel Gołębiowski z 16 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami.