Pierwsza wygrana Polpharmy we własnej hali

,

Kibice w Starogardzie Gdańskim bardzo długo czekali na pierwsze zwycięstwo Polpharmy we własnej hali. To udało się dopiero w 14. kolejce Energa Basket Ligi - ekipa trenera Marka Łukomskiego pokonała Kinga Szczecin 89:71.

,

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy głównie dzięki Jonathanowi Williamsowi prowadzili już 8:3. Później uciekli nawet na siedem punktów po kolejnej akcji Amerykanina. Do ataku Kinga włączyli się jednak Ben McCaulay oraz Cleveland Melvin, a sytuacja powoli całkowicie się zmieniała. Po rzucie wolnym tego ostatniego po 10 minutach było 19:15 dla gości. W drugiej kwarcie to szczecinianie bardzo długo kontrolowali wydarzenia na parkiecie, ale mała seria 6:0 i akcje Jakuba Motylewskiego sprawiły, że to Polpharma wróciła na prowadzenie. Obie ekipy miały problemy ze skutecznością, ale rzuty wolne Bretta Prahla ustawiły wynik po pierwszej połowie na 37:35.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego uciekł nawet na osiem punktów po trójce Martynasa Paliukenasa. King jednak szybko odpowiadał i dzięki trafieniu Pawła Kikowskiego doprowadził do remisu. To nie zatrzymało Polpharmy - krok po kroku ponownie budowała przewagę. Dzięki dobitce Isaiaha Wilkinsa po 30 minutach było 60:52. Czwartą kwartę starogardzianie rozpoczęli od serii 10:0 i po trójce Gołębiowskiego mieli aż 18 punktów przewagi! Tego rywale nie byli już w stanie odrobić. Kluczowymi zawodnikami w końcówce byli Prahl oraz Williams, a Polpharma wygrała po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością - 89:71!

Najlepszym graczem gospodarzy był Jonathan Williams z 29 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. Dustin Ware rzucił 15 punktów dla gości.