Legia kontra WKS Śląsk po kilkunastu latach przerwy!
fot. Paweł Kołakowski/Legia

,

Lista aktualności

Legia kontra WKS Śląsk po kilkunastu latach przerwy!

Ostatni raz Legia i WKS Śląsk w koszykarskiej ekstraklasie grały przeciwko sobie w sezonie... 2002/2003! Pora na wznowienie rywalizacji zespołów z Warszawy i Wrocławia. Transmisja w czwartek od 20:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zespół trenera Tane Spaseva w ostatnim tygodniu był bardzo blisko zwycięstwa, ale ostatecznie musiał uznać wyższość GTK Gliwice po dogrywce. To sprawia, że ciągle ma na swoim koncie zaledwie dwie wygrane. WKS Śląsk z kolei po zmianie trenera wygrał już z BM Slam Stalą, ale ostatnio przegrał u siebie z Polskim Cukrem. Wrocławianie ciągle radzą sobie więc lepiej na wyjazdach.

Legia wprowadza kolejne zmiany w składzie. Zespół opuścili już Michael Finke oraz Drew Brandon, a do składu dołączył Kahlil Dukes. 24-letni rozgrywający ma pomóc w kreowaniu gry - bo wydaje się, że właśnie w tym elemencie ekipa z Warszawy miała największe problemy. Ciekawe jak w debiucie poradzi sobie z reprezentantem Polski, Kamilem Łączyńskim, który indywidualnie prezentuje się naprawdę dobrze - zdobywa średnio 11,3 punktu i 6,6 asysty na mecz.

Warto będzie się również przyglądać rywalizacji strzelców. Trener Spasev ma do dyspozycji przede wszystkim Michała Michalaka oraz Filipa Matczaka. Obaj potrafią seryjnie trafiać z dystansu, a ponadto są bardzo niebezpieczni przy wejściach na kosz. Ich głównymi rywalami będą teraz Devoe Joseph oraz Torin Dorn. Czy będą w stanie zatrzymać ofensywnie grających Polaków?

Ciekawie zapowiada się także pojedynek pod koszami pomiędzy Milanem Milovanoviciem oraz Michaelem Humphreyem. Ważne będzie także to, czy Aleksander Dziewa poradzi sobie z atletycznym Romaricem Belemene.

Początek transmisji meczu Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław w czwartek o 20:30 w Polsat Sport Extra.