Wysokie zwycięstwo Kinga nad MKS

,

King rozegrał świetne spotkanie w 11. kolejce Energa Basket Ligi. Szczecinianie pokonali przed własną publicznością MKS Dąbrowa Górnicza 97:44.

,

King dość szybko zaczął budować przewagę w tym spotkaniu. Dzięki kolejnym rzutom Dustina Ware’a oraz Clevelanda Melvina prowadzili już 14:6. Później gospodarze zanotowali jeszcze serię 11:0 i uciekali nawet na 18 punktów! Ostatecznie po 10 minutach było aż 25:12. Na początku drugiej kwarty szczecinianie nadal pokazywali świetną ofensywę i zaczęli tę część meczu od kolejnych rzutów z dystansu. Po trafieniu Pawła Kikowskiego prowadzili 20 punktami, a MKS ciągle nie miał pomysłu na zatrzymanie rywali. Kilka dobrych rzutów oddał Jakub Kobel, ale to było zdecydowanie za mało na ekipę trenera Mindaugasa Budzinauskasa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:27.

Trzecią kwartę szczecinianie rozpoczęli od sześciu kolejnych punktów bez odpowiedzi rywali, dzięki czemu mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Sporo minut dostawał Adam Łapeta, który świetnie radził sobie pod koszami. Po późniejszym rzucie Kikowskiego przewaga wynosiła już prawie 30 punktów. Po 30 minutach i rzutach wolnych Jakova Mustapicia było 68:38. Czwartą kwartę King rozpoczął od serii 10:0, nie pozostawiając wątpliwości kto w tym meczu zasłużył na zwycięstwo. Ostatecznie gospodarze wygrali aż 97:44.

Najlepszym graczem gospodarzy był Paweł Kikowski z 19 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. 13 punktów dla gości rzucił Jakub Kobel.