Pierwsza wygrana Enea Astorii w Bydgoszczy

,

Enea Astoria wygrała pierwszy mecz przed własną publicznością po powrocie do Energa Basket Ligi! Bydgoszczanie pokonali PGE Spójnię Stargard 90:82.

,

Goście trochę lepiej weszli w ten mecz i po trafieniu z dystansu Bartosza Bochny prowadzili 8:4. Taką samą bronią odpowiadał Mateusz Zębski - dzięki jego rzutom to gospodarze mieli pięć punktów przewagi. Później ważne akcje kończył też Kris Clyburn, ale Adris De Leon zmniejszył straty PGE Spójni do stanu 22:19 po 10 minutach gry. Drugą kwartę Enea Astoria rozpoczęła od małej serii 6:0, przez co delikatnie uciekła rywalom. Przyjezdni krok po kroku odrabiali jednak straty, a dzięki zagraniu Darnella Jacksona mieli nawet minimalną przewagę. Przechwyty Clyburna i jego kontry sprawiły jednak, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:36.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Artura Gronka uciekał na dziewięć punktów, bo skuteczni byli zarówno Mateusz Zębski, jak i A.J. Walton. Stargardzianie starali się zbliżać do przeciwników, w czym pomagali Raymond Cowels oraz Kacper Młynarski. Po późniejszych rzutach De Leona zbliżyli się nawet na dwa punkty. Trafienie Marcina Nowakowskiego sprawiło, że po 30 minutach było 67:62. Czwartą kwartę PGE Spójnia rozpoczęła od małej serii 6:0 i wyszła na prowadzenie. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a sytuacją zmieniała się właściwie co akcję. W końcówce kluczowe rzuty należały jednak do A.J. Waltona i Mateusza Zębskiego, a Enea Astoria zwyciężyła ostatecznie 90:82.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był A.J. Walton z 23 punktami, 3 zbiórkami i 8 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Kacper Młynarski - zdobył 17 punktów i 5 zbiórek.