Liga Mistrzów: AEK lepszy w końcówce od Anwilu

,

Duże emocje we Włocławku! Ostatecznie po wsadzie Jonasa Maciulisa to AEK Ateny wygrywa z Anwilem 79:77 w Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

,

Goście rozpoczęli od małej serii 5:0, która możliwa była dzięki skuteczności Keitha Langforda. Anwil szybko jednak nawiązał rywalizację, a po akcji Shawna Jonesa wyszedł na prowadzenie. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, chociaż gospodarze mieli problemy ze zbiórkami w ataku greckiej ekipy. Po 10 minutach i rzutach wolnych Ricky’ego Ledo było 22:18. Po szalonej trójce Rolandsa Freimanisa w drugiej kwarcie przewaga włocławian wzrosła nawet do 11 punktów. Ekipa z Aten krok po kroku odrabiała straty, a dzięki rzutowi z dystansu Charisa Giannopoulosa zbliżyła się na zaledwie punkt! Tony Wroten indywidualnym zagraniem ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 39:36.

Trójki Giannopoulosa dały gościom prowadzenie na początku trzeciej kwarty. Mistrzowie Energa Basket Ligi ciągle byli blisko, bo mogli liczyć na akcje Ricky’ego Ledo. Późniejsze rzuty wolne Freimanisa dały im nawet minimalną przewagę. Rzut z dystansu Jonasa Maciulisa oznaczał jednak wynik 58:56 dla AEK po 30 minutach. Czwarta kwarta była bardzo podobna - mimo że Grecy ciągle byli stroną przeważającą, to drużyna trenera Igora Milicicia goniła i doprowadzała do remisu. Kluczowa była końcówka. Na 14 sekund przed zakończeniem meczu świetnym wsadem popisał się Maciulis. Anwil - mimo prób - nie dał rady na to odpowiedzieć i to zespół z Aten cieszył się z wygranej 79:77.

Anwil Włocławek - AEK Ateny 77:79 (22:18, 17:18, 17:22, 21:21)

Anwil: Ledo 25, Freimanis 16, Wroten 12, Jones 8, Sokołowski 5, Simon 4, Dowe 4, Szewczyk 3, Karolak 0, Sulima 0

AEK: Langford 16, Maciulis 16, Sant-Roos 14, Giannopoulos 12, Janković 10, Chalmers 7, Ray 2, Slaughter 2, Chrysikopoulos 0, Gkikas 0, Kakalmanakis 0, Mavroeidis 0