Start nadal skuteczny, wygrywa we Wrocławiu

,

Ósme zwycięstwo Startu w tym sezonie Energa Basket Ligi! Lublinianie pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 78:70.

,

Wrocławianie dobrze weszli w ten mecz i po trójce Mathieu Wojciechowskiego prowadzili już 5:0. Aktywny był też Torin Dorn, ale Start krok po kroku odrabiał straty. Dzięki akcji Mateusza Dziemby goście zdobywali minimalną przewagę. To trwało jednak tylko chwilę - szybkie kontry pozwoliły gospodarzom wygrywać po 10 minutach 19:16. W drugiej kwarcie lublinianie mieli już nawet serię 7:0 i dzięki Bryntonowi Lemarowi ponownie wychodzili na prowadzenie. WKS Śląsk nie chciał pozwolić na więcej, a sprawy w swoje ręce brał przede wszystkim Dorn. Ostatecznie dzięki trafieniu Michaela Humphreya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:33.

W trzeciej kwarcie po trafieniu Jimmie Taylora zespół trenera Davida Dedka uciekał nawet na pięć punktów. Straty znowu odrabiali Humphrey i Łączyński, a spotkanie ponownie zdecydowanie się wyrównało. Dzięki kolejnym rzutom Aleksandra Dziewy i Danny’ego Gibsona po 30 minutach wrocławianie prowadzili 60:56. W czwartej kwarcie szybko ponownie był remis. Akcje Lemara i Borowskiego sprawiały, że to Start miał inicjatywę w ataku, a w końcówce niezwykle ważny rzut trafił też Tweety Carter. Ostatecznie lublinianie zwyciężyli 78:70.

Najlepszym graczem gości był Brynton Lemar, który zdobył 20 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. W ekipie gospodarzy 19 punktów i 6 zbiórek zanotował Torin Dorn.