Liga Mistrzów: Zwycięstwo Anwilu w Turcji!

,

Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe turecką ekipą Teksut Bandirma 87:86 w kolejnej rundzie spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Bohaterem zespołu z Energa Basket Ligi był Tony Wroten.

,

Spotkanie na początku było wyrównane, ale po chwili to włocławianie uciekali na siedem punktów po trafieniu Tony’ego Wrotena. Gospodarze później doprowadzili do remisu dzięki Ianowi Hummerowi, ale kolejna akcja Wrotena oznaczała, że po 10 minutach było 22:18. W drugiej części meczu to zespół z Bandirmy miał inicjatywę i dzięki Emanuelowi Terry’emu doprowadzał najpierw do wyrównania, a następnie wychodził na prowadzenie. Anwil odrobił część strat, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41.

W trzeciej kwarcie to turecka ekipa przeważała i powoli powiększała swoje prowadzenie. Rzuty wolne Omara Prewitta dały im nawet 12 punktów przewagi, a w samej końcówce akcja Tony’ego Wrotena ustawiła wynik po 30 minutach na 70:60. W kolejnej części spotkania mistrzowie Energa Basket Ligi odrabiali straty. Kolejne trafienia Shawna Jonesa i Wrotena zbliżyły ich nawet na dwa punkty! Ten drugi na 30 sekund przed końcem wyprowadził włocławian na prowadzenie. Odpowiedział na to jeszcze Terry, ale w kluczowej akcji faulowany był Wroten, który wykorzystał rzuty wolne. Dzięki temu Anwil zwyciężył 87:86!

Teksut Bandirma - Anwil Włocławek 86:87 (18:22, 24:19, 28:19, 16:27)

Teksut: Prewitt 22, Hummer 20, Kalinoski 16, Smith 10, Terry 8, Haltali 4, Sengun 4, Hazer 2, Oncel 0, Yilmaz 0

Anwil: Wroten 25, Ledo 17, James 15, Simon 11, Dowe 10, Freimanis 5, Szewczyk 2, Sulima 2, Karolak 0, Wadowski 0