Liga Mistrzów: Anwil pokonał Belgów

,

Anwil Włocławek pokonał belgijską drużynę Telenet Giants Antwerpia 80:71 w Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

,

Gospodarze świetnie weszli w ten mecz - po trafieniach Ricky’ego Ledo, Chrisa Dowe’a i Shawna Jonesa prowadzili już 11:0! Później było jeszcze lepiej, bo po zagraniu Ledo uciekli nawet na 13 punktów. Telenet Giants zaczął odrabiać straty rzutami z dystansu Dave’a Dudzinskiego, ale alley-oop wykończony przez Tony’ego Wrotena ustawił wynik po 10 minutach na 28:17. W drugiej kwarcie Anwil nie był już tak skuteczny, ale potrafił kontrolować wydarzenia na parkiecie. Pomagał w tym Rolands Freimanis, a swoje robił też Michał Sokołowski. Celne rzuty wolne Ledo oznaczały, że po pierwszej połowie było 44:34.

W trzeciej kwarcie Belgowie się nie poddawali i walczyli o lepszy wynik. Dzięki rzutom wolnym Ibrahima Fall Faye doprowadzili nawet do remisu! Tony Wroten i Chase Simon musieli właściwie od początku budować pozycję swojego zespołu. Ich akcje sprawiły jednak, że Anwil po 30 minutach prowadził 61:55. W kolejnej części meczu po trójce Dennisa Donkora rywale zbliżyli się tylko na trzy punkty. Włocławianie starali się jednak kontrolować sytuację, a w końcówce bardzo ważną akcję 2+1 wykończył Szymon Szewczyk. Ostatecznie Anwil zwyciężył 80:71.

Anwil Włocławek - Telenet Giants Antwerpia 80:71 (28:17, 16:17, 17:21, 19:16)

Anwil: Ledo 17, Simon 17, Wroten 17, Freimanis 10, Szewczyk 8, Dowe 6, Jones 3, Sokołowski 2, Karolak 0, Milovanović 0, Sulima 0

Telenet Giants: Dudzinski 21, Kesteloot 11, Sanders 11, Donkor 7, Fall Faye 7, Vanwijn 6, Rupnik 6, Klassen 1, Rogiers 1, Bleijenbergh 0