Siódma kolejka EBL w pięć dni
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Siódma kolejka EBL w pięć dni

7. kolejka Energa Basket Ligi rozpocznie się w czwartek od transmitowanego w Polsat Sport News meczu WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot. Seria zakończy się dopiero w poniedziałek - w Święto Niepodległości o godz. 17:30 Start Lublin podejmie PGE Spójnię Stargard (transmisja w Polsat Sport Extra).

 

WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot

Termin: czwartek, godz. 20:20

Transmisja: Polsat Sport News

Więcej o tym meczu

 

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia

Termin: piątek, godz. 19:50

Transmisja: Polsat Sport News

Więcej o tym meczu

 

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polpharma Starogard Gd.

Termin: sobota, godz. 15:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Ostrowianie mają za sobą pierwsze zwycięstwo w EBL, a na tego typu sukces ciągle czeka Polpharma. Ekipa ze Starogardu Gdańskiego wzmocniła się Martynasem Paliukenasem, który ma pomóc w polepszeniu defensywy zespołu. Jay Threatt kontra Kamau Stokes - starcie rozgrywających może być kluczowe dla losów tej rywalizacji. Ważne będzie również to jak Paulius Dambrauskas poradzi sobie z Jonathanem Williamsem i czy Nikola Jevtović powstrzyma Bretta Prahla.

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra - HydroTruck Radom

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Bydgoszczy przegrał niedawno z HydroTruckiem, natomiast MKS okazał się słabszy od Legii. Teraz obie ekipy będą chciały się przełamać. W Enea Astorii świetnie radzi sobie ostatnio Kris Clyburn i to jego rywalizacja z Robertem Johnsonem może być najciekawsza. Liderem MKS z kolei jest Dominic Artis - sporo pracy w obronie czeka więc na A.J. Waltona. Wyzwaniem dla dąbrowian z pewnością będzie próba zatrzymania pod koszami Adama Kempa.

 

Legia Warszawa - King Szczecin

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

Anwil Włocławek - GTK Gliwice

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Mistrzowie Polski potrzebują zwycięstw - i zatarcia słabszego wrażenia po meczu w Zielonej Górze. GTK pokazało już jednak, że potrafi postraszyć faworytów. Ricky Ledo kontra Brandon Tabb - pojedynek strzelców może okazać się kluczowy! Ciekawa będzie też rywalizacja “walczaków”, czyli starcia Krzysztofa Sulimy z Łukaszem Diduszką. Jednym z najlepszym podających całej EBL jest Duke Mondy. Jak poradzi sobie z Chrisem Dowem?

 

Start Lublin - PGE Spójnia Stargard

Termin: poniedziałek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu