Stelmet Enea podejmuje HydroTruck. Transmisja w Polsat Sport
fot. Tomasz Browarczyk/Stelmet Enea

,

Lista aktualności

Stelmet Enea podejmuje HydroTruck. Transmisja w Polsat Sport

Będący w bardzo dobrej formie Stelmet Enea BC Zielona Góra w sobotę podejmie HydroTruck Radom. Która drużyna odniesie kolejne zwycięstwo w Energa Basket Lidze? Transmisja od 17:30 w Polsat Sport.

,

Zespół trenera Żana Tabaka zaskoczył w ostatniej kolejce. Jednak nie samo zwycięstwo nad Anwilem Włocławek było niespodzianką, ale rozmiary wygranej - zielonogórzanie byli lepsi aż o 24 punkty, całkowicie kontrolując to spotkanie. HydroTruck z kolei pokonał we własnej hali Enea Astorię Bydgoszcz 85:80, a świetnie zaprezentował się m.in. Obie Trotter.

Stelmet Enea ostatnio miał więcej czasu na treningi, a to przyniosło wymierne korzyści - drużyna prezentuje się zdecydowanie lepiej, widać w niej pomysł na grę i zgranie na wyższym poziomie. Początek sezonu mógł być słabszy, ale teraz widać, że zespół wchodzi we właściwy rytm, w czym pomagają tacy zawodnicy jak Jarosław Zyskowski i Marcel Ponitka.

Radomianie “znaleźli” swój sposób na wygrywanie - są to rzuty z dystansu. W ostatnich dwóch meczach z Legią i Enea Astorią trafili odpowiednio 15 i 16 trójek, a to przyniosło sukces. Wiadomo, że skuteczni z dystansu mogą być wcześniej wspomniany Trotter, Rod Camphor i Filip Zegzuła, ale w tym elemencie może też zaskoczyć Carl Lindbom. To element, z którego ekipa trenera Roberta Witki z pewnością będzie korzystała częściej.

Warto będzie zwrócić uwagę na rywalizację pod koszami. Adrian Bogucki to jeden z czołowych młodych polskich środkowych, a w obecnym sezonie ma dość sporą rolę w HydroTrucku - średnio zdobywa 10 punktów i 7,5 zbiórki na mecz. Pora na kolejne doświadczenie dla niego i starcie z Drew Gordonem, który na za sobą grę w NBA. Jak poradzi sobie tym razem?

Transmisja spotkania Stelmet Enea BC Zielona Góra - HydroTruck Radom w sobotę od 17:30 w Polsat Sport.