FEC: Pierwsze zwycięstwo Legii

,

W swoim pierwszym meczu w rozgrywkach FIBA Europe Cup Legia Warszawa wygrała z fińską drużyną Kataja Basket Joensuu 86:55.

,

Legia rozpoczęła to spotkanie doskonale - dzięki trafieniom Filipa Matczaka i Sebastiana Kowalczyka było już 12:0! Niemoc rywali przełamał znany w Polsce Omar Calhoun. Gospodarze ciągle grali jednak koncertowo, a po akcji Michaela Finke’ego po 10 minutach było 22:5. Druga kwarta była bardzo podobna i toczyła się w rytmie drużyny z Warszawy. Szansę na grę dostali już Przemysław Kuźkow oraz Jakub Nizioł, a przewaga Legii rosła. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:17.

W trzeciej kwarcie zespół z Finlandii zaczął grać trochę odważniej w ataku, ale nie miało to zbyt wielkiego wpływu na wynik, ponieważ przewaga ciągle była spora. Trener Tane Spasev nadal korzystał z dość szerokiego składu, a mimo to po 30 minutach było 60:35. W ostatniej części spotkania Legia utrzymała dobry poziom gry w ofensywie i jeszcze bardziej powiększała swoje prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyła aż 86:55.

Legia Warszawa – Kataja Joensuu Basket 86:55 (22:5, 21:12, 17:18, 26:20)

Legia: Finke 26, Kuźkow 12, Brandon 10, Matczak 8, Pinder 7, Linowski 4, Belemene 3, Nizioł 3, Kowalczyk 2, Nowerski 2, Kiwilsza 2

Kataja: Calhoun 10, Walters 8, Jackson 7, Alanen 7, Bradley 4, Leppanen 3, Ojala 3, Aidoo 1, Vanttaja 0, Herrala 0