Trzecia wygrana Startu Lublin

,

Start jest w rewelacyjnej formie na początku sezonu Energa Basket Ligi! Lublinianie wygrali trzeci mecz - tym razem pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 91:80.

,

Start na początku spotkania starał się być stroną z inicjatywą ofensywną, a pomagał w tym Kacper Borowski. Po późniejszych trójkach Tweety’ego Cartera i Martinsa Laksy gospodarze mieli już osiem punktów przewagi. Później było jeszcze lepiej - lublinianie byli nie do zatrzymania w ataku, a dzięki zagraniu Mateusza Dziemby prowadzenie wynosiło już 14 punktów. Ten sam zawodnik ustawił wynik spotkania po 10 minutach na 28:12. W drugiej kwarcie było podobnie - MKS był nieskuteczny, a kolejne trafienie Borowskiego sprawiało, że przewaga wzrosła aż do 21 punktów. Rzutami z dystansu starał się odpowiadać Filip Put, ale to było zdecydowanie za mało na ekipę trenera Davida Dedka. Dzięki kolejnej akcji Laksy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:33.

W trzeciej kwarcie dąbrowanie za wszelką cenę starali się odrabiać straty - pomagali w tym Dominic Artis oraz Robert Johnson. Po późniejszych rzutach wolnych Bryce’a Douviera MKS udało się zbliżyć na 11 punktów. Start tym razem grał zdecydowanie słabiej w obronie i pozwalał rywalom na sporo łatwych rzutów. Trójka Konrada Dawdo ustawiła wynik po 30 minutach na 74:67. Ekipa trenera Michała Dukowicza na początku czwartej kwarty dzięki akcji Johnsona przegrywała już tylko dwoma punktami! To nie załamało rywali. W ważnych momentach lublinianie mogli liczyć jednak na Kacpra Borowskiego i Jimmie Taylora - to oni gwarantowali spokój w końcówce. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 91:80.

Najlepszym strzelcem Startu byli Kacper Borowski i Tweety Carter - rzucili po 17 punktów. Dominic Artis zanotował 28 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst dla MKS.