Ciekawy mecz w Ostrowie. Przyjeżdża Stelmet Enea!
fot. Rafał Jakubowicz/BM Slam Stal

,

Lista aktualności

Ciekawy mecz w Ostrowie. Przyjeżdża Stelmet Enea!

BM Slam Stal i Stelmet Enea pierwszej kolejki Energa Basket Ligi nie zaliczą do udanych, ale już teraz będą miały szansę na zwycięstwo! Mecz w Ostrowie Wlkp. już w czwartek o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport.

Ostatnie wyniki zespołów z Ostrowa i Zielonej Góry były niespodziewane. BM Slam Stal we własnej hali musiała uznać wyższość Enea Astorii, a Stelmet Enea przegrał na wyjeździe ze Startem Lublin. Dla obu ekip nie jest to więc wymarzony początek sezonu Energa Basket Ligi, ale w czwartek jedna z nich będzie już w lepszych humorach.

Gwiazdą drużyny prowadzonej przez trenera Żana Tabaka może być Drew Gordon, który w przeszłości grał w NBA oraz w silnych europejskich klubach. W tym spotkaniu nie będzie miał jednak łatwego rywala, bo mocno zbudowany Yancy Gates udowodnił już, że potrafi być wyzwaniem dla wszystkich podkoszowych. Na pewno warto się przyjrzeć rywalizacji Przemysława Żołnierewicza z Jarosławem Zyskowskim - stać ich na świetną grę w ataku, a ostatnio poprawiali się również w obronie. Który z nich tym razem zdobędzie więcej punktów?

Stelmet Enea będzie musiał znaleźć sposób na zatrzymanie Pauliusa Dambrauskasa - Litwin imponował niedawno skutecznością i podejmowanymi decyzjami. Dodatkowo ważnym zawodnikiem ekipy trenera Jacka Winnickiego jest doświadczony rozgrywający Jay Threatt - gra przeciwko niemu będzie wyzwaniem dla Ludviga Hakansona. W ekipie z Ostrowa Wlkp. na pewno liczą na lepszą formę Omara Calhouna, a z kolei w zespole gości więcej na pewno może pokazać Joe Thomasson.

Początek spotkania BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra w czwartek o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport.