Liga VTB: Zenit za silny dla Stelmetu Enei

,

Zenit Sankt Petersburg wygrał w Zielonej Górze ze Stelmetem Eneą BC 92:67 w ramach Ligi VTB.

,

Spotkanie na początku było wyrównane, a Stelmet Enea potrafił nawet zdobywać przewagę. Później goście zanotowali jednak serię 7:0, a m.in. dzięki Austinowi Hollinsowi po 10 minutach prowadzili 19:16. W drugiej kwarcie trafienia z dystansu Alexa Renfroe sprawiały, że Zenit uciekał nawet na 16 punktów. Odpowiadali na to m.in. Joe Thomasson i Jarosław Zyskowski, ale po pierwszej połowie to ekipa z Sankt Petersburga była lepsza - 45:35.

Trzecią kwartę rosyjski zespół rozpoczął od serii 7:0, a po chwili i akcji 2+1 Willa Thomasa miał już 20 punktów przewagi. W tej części spotkania zawodnicy trenera Żana Tabaka mieli spore problemy ze skutecznością, a Anton Ponkrashov ustawił wynik po 30 minutach na 71:49. Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła, bo Zenit kontrolował wydarzenia na parkiecie. Trener Joan Plaza spokojnie mógł rotować zawodnikami, a jego ekipa wygrała różnicą 25 punktów.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Zenit Sankt Petersburg 67:92 (16:19, 19:26, 14:26, 18:21)

Stelmet Enea: Thomasson 16, Meier 15, Hakanson 9, Zyskowski 8, Radić 8, Gordon 7, Koszarek 3, Zamojski 1, Ponitka 0

Zenit: Hollins 19, Ayon 16, Thomas 11, Renfroe 9, Ponkrashov 8, Pushkov 8, Albicy 8, Zubkov 5, Ponitka 4, Voronov 2, Trushkin 2