,

Lista aktualności

Isaiah Wilkins w Polpharmie

Amerykanin Isaiah Wilkins (23 lata, 203 cm) został nowym zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański na sezon 2019/2020 Energa Basket Ligi.

,

Wilkins to absolwent uczelni Virginia. W NCAA był doceniany głównie za defensywę - w 2018 został wybrany najlepszy obrońcą konferencji ACC. Później brał udział w okresie przygotowawczym Charlotte Hornets, ale nie utrzymał się w tej drużynie na sezon NBA.

Zagrał za to 48 spotkań w G League dla Greensboro Swarm - zdobywał średnio 4,4 punktu, 4 zbiórki i 1,8 asysty. Następnie był zawodnikiem Canterbury Rams w Nowej Zelandii (średnio 11,3 punktu, 7,3 zbiórki i 3,1 asysty w 15 meczach).

- Podpisanie kontraktu z Polpharmą bardzo dużo znaczy dla mnie. To jest mój pierwszy klub w Europie, który dał mi szansę. Moim wkładem w grę zespołu będzie defensywa oraz energia. Uważam, że jestem dobrym defensorem oraz zawodnikiem, który poświęca się dla drużyny. Obiecuję, że za każdym razem, gdy wyjdę na parkiet dam z siebie wszystko - mówi Isaiah Wilkins na oficjalnej stronie zespołu.