Matczak zostaje w Legii
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Matczak zostaje w Legii

Filip Matczak (25 lat, 187 cm) podpisał nową umowę z Legią Warszawa. Kontrakt może zostać przedłużony również o rozgrywki 2020/2021 Energa Basket Ligi.

,

Matczak pojawił się w Legii w lutym na zasadzie wypożyczenia ze Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Dla zespołu z Warszawy w 18 spotkaniach zdobywał średnio 12,7 punktu, 3,6 zbiórki i 4,2 asysty.

W przeszłości Matczak grał też dla SMS PZKosz Władysławowo oraz ekip z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Gdyni. Jest wicemistrzem świata do lat 17 z 2010 roku z Hamburga. W seniorskiej reprezentacji rozegrał dotychczas trzy mecze.

- Spore znaczenie miała osoba szkoleniowca. Z trenerem Tane Spasevem współpracowaliśmy już wcześniej w Gdyni, teraz w Warszawie – wiem czego się spodziewać. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję uczestniczyć w obozie przygotowawczym, który tym razem odbędzie się w Szczyrku. Byłem pod wrażeniem poziomu na jakim funkcjonowali legioniści w minionym sezonie. Wszyscy mieli mnóstwo energii, mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Nie próżnowałem w okresie wakacyjnym, trenowałem w Zielonej Górze i jestem gotów na ciężką pracę - mówi Filip Matczak na oficjalnej stronie zespołu.