King stawia na Adama Łapetę
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

King stawia na Adama Łapetę

King ma nowego środkowego. Brązowy medalista poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi - Adam Łapeta (31 lat, 217 cm) - podpisał umowę ze szczecińskim klubem.

,

Łapeta w minionych rozgrywkach grał w Arce Gdynia. W 41 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 4,9 punktu i 3,5 zbiórki.

Środkowy w przeszłości sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski - z klubem z Trójmiasta (pod różnymi nazwami: Prokom Trefl Sopot, Asseco Prokom Sopot, Asseco Prokom Gdynia). Występował też w drużynach z Włocławka, Zielonej Góry oraz Ostrowa Wlkp. Ma za sobą grę na Litwie w Dżukiji Olita oraz Rytas Wilno.

- Adam Łapeta to zawodnik z dużymi umiejętnościami i bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. On potrafi dużo więcej w ataku, niż pokazał w minionym sezonie. Mam nadzieję, że w naszym zespole wykorzysta swój potencjał po obu stronach parkietu. Chcemy, aby to był bardzo ważny zawodnik w naszej drużynie. Z Adamem w składzie będziemy mieli dwóch różnych środkowych. Jeden jest bardzo mobilny, atakujący i z dobrym rzutem. A drugi jest takim typowo podkoszowym graczem. My jako trenerzy będziemy mieć więcej rozwiązań taktycznych oraz opcję wyboru - mówi trener Mindaugas Budzinauskas na oficjalnej stronie zespołu.