Wojciechowski i Gabiński przechodzą do Śląska
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Wojciechowski i Gabiński przechodzą do Śląska

Mathieu Wojciechowski oraz Michał Gabiński zmieniają klub - obaj dołączą do Śląska Wrocław. Nową umowę z zespołem podpisał również Norbert Kulon.

Wojciechowski urodził się we Francji, ale jego rodzice są Polakami. Wystąpił już w reprezentacji prowadzonej przez trenera Mike’a Taylora - w 2017 roku rozegrał dwa mecze z Czechami podczas zgrupowania w Wałbrzychu, zdobył sześć punktów. Większość dotychczasowej kariery spędził w ligach francuskich - w ekipach BCM Gravelines, Le Portel, Limoges i JL Bourg.

Wojciechowski w poprzednim sezonie debiutował w Energa Basket Lidze. Z miejsca stał się jednym z liderów MKS Dąbrowa Górnicza - w 34 spotkaniach zdobywał średnio 13,6 punktu, 5,7 zbiórki i 1,6 asysty. Na gali zakończenia sezonu otrzymał nagrodę dla Najbardziej Energetycznego Zawodnika EBL.

- Wybrałem Śląsk Wrocław, bo moim zdaniem w tym klubie powstaje bardzo ciekawy projekt. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w tym zespole będę odgrywał ważną rolę, miał okazję do dalszego rozwoju i dostawał wiele minut - choć na pewno nikt nie da mi ich za darmo. Młodszym chłopakom z drużyny będę mógł przekazać nieco swojego doświadczenia i mam nadzieję, że dobrze spiszę się w roli lidera - mówi Mathieu Wojciechowski na oficjalnej stronie drużyny.

Michał Gabiński ostatnie rozgrywki również spędził w zespole z Dąbrowy Górniczej. W 34 meczach zdobywał średnio 5 punktów i 2,9 zbiórki. Wcześniej występował w klubach ze Stalowej Woli, Inowrocławia, Włocławka, Zgorzelca, Wrocławia i Kutna. W 2014 roku zdobył ze Śląskiem Puchar Polski i został wybrany MVP meczu finałowego.

- Śląsk Wrocław to wielka historia, a także część mojej historii - w końcu grałem tu przez trzy lata. W koszulce Trójkolorowych rozegrałem 94 mecze i teraz będę miał okazję ponownie ją założyć. Jestem zadaniowcem, zawsze gram dla drużyny i będę mógł jej pomóc na pozycjach 4 oraz 5. Postaram się także przekazać swoje doświadczenie młodszym kolegom z drużyny - zaznacza Michał Gabiński.

Obecny skład Śląska Wrocław: Aleksander Dziewa, Michał Gabiński, Norbert Kulon, Aleksander Leńczuk, Jakub Musiał, Szymon Tomczak, Mathieu Wojciechowski, Tomasz Żeleźniak.