Davis i Kucharek w Kingu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Davis i Kucharek w Kingu

Thomas Davis (28 lat, 198 m) i Maciej Kucharek (25 lat, 204 cm) w nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi będą zawodnikami Kinga Szczecin.

,

Davis od 2016 roku grał w Polpharmie Starogard Gdański, gdzie współpracował m.in. z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem. W ostatnim sezonie długo leczył kontuzję stawu skokowego. Ostatecznie zagrał w 16 spotkaniach Energa Basket Ligi - zdobywał w nich średnio 9,6 punktu, 2,7 zbiórki i 1,1 asysty.

- Thomasa znam bardzo dobrze. Pracowałem z nim na Litwie i w Polsce. Wiem, jaki to jest zawodnik. Potrzebowaliśmy takiego gracza, który jest bardzo dobrym obrońcą. W ostatnich sezonach robił duży postęp w ataku. To bardzo uniwersalny zawodnik, wiele rzeczy potrafi robić na boisku. Myślę, że jego mocnym atutem jest twardy charakter. To zawodnik, który zawsze gra na 100 procent - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Mindaugas Budzinauskas.

Kucharek poprzednie rozgrywki spędził w AZS Koszalin. Zagrał w 15 spotkaniach, w których zdobywał średnio 6,3 punktu i 3,3 zbiórki. W przeszłości był zawodnikiem drużyn z Warszawy (AZS Politechnika), Gdyni (Start), Zielonej Góry oraz Dąbrowy Górniczej.

- Maciej to naprawdę bardzo utalentowany chłopak. Cały czas miał pecha, bo kontuzje mocno krzyżowały mu plany. Myślę, że ma duży potencjał i to jest najwyższy czas, aby go wykorzystać. Chciał u nas grać, my chcieliśmy, aby dołączył do naszego zespołu i negocjacje były bardzo krótkie. Wierzymy, że to będzie przełomowy sezon dla Macieja. On zdaje sobie sprawę z tego, że zawodnicy robią postępy w naszym zespole i to też był jeden z kluczowych motywów w negocjacjach - tłumaczy trener Budzinauskas.