,

Lista aktualności

Lichtański trenerem Polpharmy

Marcin Lichtański został pierwszym trenerem Polpharmy Starogard Gdański. Jego asystentem będzie Marcin Kloziński. Umowę na kolejny sezon Energa Basket Ligi przedłużył Daniel Gołębiowski.

,

Lichtański od dwóch sezonów pełnił funkcję asystenta w Polpharmie - najpierw pomagał Miliji Bogiceviciowi, a później Arturowi Gronkowi. Wcześniej pracował w Polskim Cukrze Toruń, MCKiS Jaworzno, zespołach młodzieżowych Trefla Sopot oraz w kadrze U18. Będzie to jego debiut w roli pierwszego trenera na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

- Po latach pracy w charakterze asystenta przyszedł czas sprawdzianu w roli pierwszego trenera. Pracuję w Starogardzie od dwóch lat. Przedstawiłem prezesowi Poziemskiemu swój pomysł na zespół i został on zaakceptowany. Preferuję szybką koszykówkę. Obrazowo mówiąc, moja filozofia jest zbliżona do filozofii Artura Gronka. Różnią nas detale, dotyczące głównie gry w defensywie. W budowie zespołu najważniejsi są Polacy: chciałbym mieć w składzie przynajmniej dwóch graczy z polskim paszportem, którzy wniosą jakość do drużyny - mówi na oficjalnej stronie zespołu Lichtański.

Marcin Kloziński z Treflem był związany od 2011 roku - zaczynał jako trener grup młodzieżowych. Przed sezonem 2015/2016 został włączony do sztabu pierwszego zespołu. Głównym szkoleniowcem sopockiej drużyny został w kwietniu 2017 roku. W tej roli rozpoczynał też sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi, ale pożegnano się z nim w listopadzie ubiegłego roku.

W Polpharmie pozostanie na pewno Paweł Dzierżak, który ma ważną umowę. Ponadto kontrakt na kolejne rozgrywki przedłużył Daniel Gołębiowski.

- Zostałem w Starogardzie, bo widzę tutaj szansę na rozwój swoich umiejętności. Mam nadzieję odgrywać większą rolę w zbliżającym się sezonie - tłumaczy skrzydłowy.