Melvin zawodnikiem Kinga
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Melvin zawodnikiem Kinga

Cleveland Melvin (28 lat, 203 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze. W przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Kinga Szczecin.

,

Melvin w tym sezonie występował w MKS Dąbrowa Górnicza - z tym klubem awansował do półfinału Suzuki Pucharu Polski i awansował do play-off Energa Basket Ligi. W 34 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 16,7 punktu, 6,6 zbiórki i 1,5 bloku na mecz. Przez trenerów został wybrany do najlepszej piątki sezonu zasadniczego.

Silny skrzydłowy jest absolwentem uczelni De Paul. Później występował w G-League, Meksyku, Libanie, na Węgrzech, w Chorwacji oraz Izraelu.

- To sprawdzony zawodnik, który w tych rozgrywkach pokazał swój potencjał. Umie być liderem, jest to bardzo wszechstronny gracz i na parkiecie potrafi dużo w obronie i ataku. Dlatego nasz wybór padł właśnie na niego. Gdy wybieramy zawodników do naszego zespołu, to nie patrzymy tylko na sportową stronę. Dla nas bardzo ważny jest charakter koszykarza, jego waleczność - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Mindaugas Budzinauskas.