Arka - Legia (2): Gdynianie blisko półfinału

,

Arka Gdynia kontrolowała drugi mecz z Legią Warszawa, wygrała 109:87 i prowadzi 2-0 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi. Spotkanie nr 3 we wtorek od 19:50 w serwisie Emocje.TV

,

Marcus Ginyard zdobył pierwszych siedem punktów dla Arki, jednak dopiero po późniejszej trójce Bartłomieja Wołoszyna gospodarze uciekli na dziewięć punktów. Legia miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a gospodarze grali bardzo swobodnie. Dzięki trafieniu z dystansu Krzysztofa Szubargi po 10 minutach było już 35:18. W drugiej kwarcie zespół z Warszawy wykorzystał mniejszą koncentrację rywali i głównie dzięki Rusłanowi Patiejewowi odrobił część strat. Po późniejszych akcjach Jakuba Karola goście zbliżyli się na dziewięć punktów. Sytuację ekipy trenera Przemysława Frasunkiewicza uspokajali Szubarga i Upshaw, a po pierwszej połowie wygrywali 55:43.

Rusłan Patiejew w trzeciej kwarcie zaskakiwał trafieniami z dystansu, ale podobnymi akcjami odpowiadał Josh Bostic. Ciągle niezwykle aktywny był Jakub Karolak, a dodatkowo do ataku włączał się Keanu Pinder - Legia dzięki temu była w grze! Po rzucie wolnym Patryka Nowerskiego przegrywała zaledwie czterema punktami. Serią 7:0 odpowiedział na to jednak James Florence i wszystko wracało do “normy”. Po 30 minutach było 84:73. W czwartej kwarcie ekipa trenera Tane Spaseva - grająca ciągle bez Omara Prewitta i Mo Soluade - nie była już w stanie wystarczająco zmniejszyć strat. Arka kontrolowała sytuację na parkiecie i mogła polegać na liderach - Josh Bostic oraz James Florence pokazali dobrą formę. “Setkę” przekroczył Marcel Ponitka, gdynianie wygrali 109:87 i prowadzą już 2-0 w serii ćwierćfinałowej.

Najlepszym graczem gospodarzy był James Florence z 22 punktami i 6 asystami. Jakub Karolak rzucił aż 32 punkty dla gości.