Pewne zwycięstwo Anwilu nad Miastem Szkła

,

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek, pokonali przed własną publicznością Miasto Szkła Krosno 104:76.

,

Jordan Loveridge na początku trafiał z dystansu, a po rzucie wolnym Jabariego Hindsa było już 14:7 dla gości. W pewnym momencie gospodarze zanotowali jednak rewelacyjną serię 14:0, a świetnie w tym fragmencie spisywali się Szymon Szewczyk i Chase Simon. Część strat odrobił jeszcze Filip Put, ale to Anwil po 10 minutach był lepszy - 28:24. Dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu włocławianie w drugiej kwarcie uciekli nawet na 10 punktów. W ataku zdecydowanie uaktywnił się Ivan Almeida, a przewaga rosła. Starał się jeszcze reagować Hinds, ale po pierwszej połowie zespół trenera Igora Milicicia wygrywał 48:36.

Po trójce Walerija Lichodieja przewaga Anwilu wzrastała nawet do 18 punktów w trzeciej kwarcie. Trójki Jordana Loveridge’a i Dariusza Oczkowicza znacznie ją jednak zmniejszały. Włocławianie w samej końcówce tej części gry zanotowali jednak serię 7:0 i dzięki Aaronowi Broussardowi oraz Josipowi Sobinowi prowadzili już nawet 78:54. Ci sami zawodnicy byli też nie do zatrzymania w czwartej kwarcie, a gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po rzucie z dystansu Igora Wadowskiego przewaga wynosiła już 30 punktów. Ostatecznie mistrzowie Energa Basket Ligi zwyciężyli 104:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jarosław Zyskowski z 21 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Filip Put z 18 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami.