27 punktów Kikowskiego, King lepszy od Polpharmy

,

Paweł Kikowski poprowadził Kinga Szczecin do zwycięstwa nad Polpharmą Starogard Gdański 99:84 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

,

Paweł Kikowski w pierwszych minutach pokazywał świetną formę strzelecką i dzięki jego akcjom szczecinianie prowadzili 11:6. Polpharma starała się jednak korzystać z szybkiego ataku i wygrywać indywidualne pojedynki. Po efektownym alley-oopie wykończonym przez Adama Kempa zdobyła minimalną przewagę. Starogardzianie w pewnym momencie zanotowali nawet serię 14:0 i po 10 minutach prowadzili 28:19. Drugą kwartę King rozpoczął od serii 7:0, a po trójce Pawła Kikowskiego znacznie odrobił straty. Późniejsze trafienie tego samego zawodnika doprowadziło do wyrównania, natomiast akcja Jakuba Schenka oznaczała przewagę ekipy trenera Łukasza Bieli. Goście minuta po minucie budowali swoje prowadzenie - po trójce Schenka po pierwszej połowie było już 55:43.

Polpharma weszła w trzecią kwartę serią 7:0 i po trafieniu Pawła Dzierżaka przegrywała już tylko zaledwie pięcioma punktami. Na parkiecie chwilę później pojawił się Justin Bibbins, a dzięki jego akcji 2+1 mieliśmy remis. Ekipa trenera Artura Gronka potrafiła wychodzić nawet na prowadzenie po trójce Filipa Struskiego, ale taką samą bronią odpowiadał Łukasz Diduszko. Po 30 minutach było 73:70 dla przyjezdnych. W czwartej kwarcie King robił wszystko, aby utrzymać przewagę, a pod koszami nieźle spisywał się Martynas Sajus. Gospodarze ciągle byli dość blisko, ale to drużyna ze Szczecina miała ofensywną inicjatywę. W końcówce niezwykle ważne rzuty ponownie trafiał Paweł Kikowski, a jego drużyna zwyciężyła ostatecznie 99:84.

Najlepszym graczem był Paweł Kikowski z 27 punktami, 7 zbiórkami i 4 asystami. 16 punktów dla Polpharmy rzucił Tre Bussey.