Michał Ignerski zagra w Anwilu!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Michał Ignerski zagra w Anwilu!

Michał Ignerski (38 lat, 204 cm) zagra w Energa Basket Lidze! Skrzydłowy podpisał umowę z Anwilem Włocławek.

,

Ignerski zakończył koszykarską karierę w 2016 roku, ale ostatnio postanowił, że wróci na parkiet. Rozegrał cztery mecze dla drugoligowej drużyny AZS Basket Nysa - zdobywał w nich średnio 32 punkty, 11 zbiórek i 2,8 asysty.

W swojej bogatej karierze skrzydłowy występował w Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Rosji, we Włoszech oraz Francji. W Polsce grał w AZS Lublin, SMS Warka, Śląsku Wrocław oraz w Anwilu Włocławek. W sezonie 2015/2016 zdobywał średnio 15,4 punktu, 4,5 zbiórki i 1,3 asysty na mecz.

Był też reprezentantem Polski - m.in. na EuroBasketach w 2009 i 2013 roku.

- Gdy wróciłem do gry w II lidze i poczułem piłkę w rękach, przyszło mi do głowy, że mógłbym pograć o wyższe cele. Zbiegło się to z telefonem od trenera Igora Milicicia, który notabene kontaktował się ze mną kilkukrotnie w poprzednich latach. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, aby dojść do optymalnej formy i możliwie najbardziej pomóc zespołowi na boisku, jak i poza nim - mówi na oficjalnej stronie zespołu Michał Ignerski.

Skrzydłowy zapowiada również, że kwotę kontraktu z Anwilem przeznaczy na cele charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci.