Anwil ponownie lepszy od Legii

,

Mistrzowie Energa Basket Ligi odnoszą kolejne pewne zwycięstwo. Tym razem Anwil Włocławek pokonał Legię Warszawa 89:75.

,

Obie drużyny w pierwszych minutach spotkania miały pewne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po kontrze wykończonej przez Omara Prewitta Legia miała minimalną przewagę, ale nie utrzymała jej długo. Dopiero później Anwil, krok po kroku, budował swoje prowadzenie - nawet sześciopunktowe dzięki trafieniu Szymona Szewczyka. Po 10 minutach było 18:14. Na początku drugiej kwarty ekipa trenera Tane Spaseva doprowadziła do remisu. Włocławianie jednak ponownie uciekali - ważnym zawodnikiem był Aaron Broussard, a po akcji Ivana Almeidy mieli nawet dziewięć punktów przewagi. W tej części gry goście nie zanotowali już zrywu w ataku, a dzięki Chase’owi Simonowi po pierwszej połowie było 41:32.

Kilka akcji Walerija Lichodieja i Josipa Sobina na początku trzeciej kwarty powiększyło przewagę zespołu trenera Igora Milicicia do 17 punktów. To był kluczowy moment całego meczu. Anwil się nie zatrzymywał, a po trójce Szymona Szewczyka było już 58:36. Legia nie trafiała z dystansu i nie była w stanie odrabiać strat. Po 30 minutach gospodarze byli zdecydowanie lepsi - 67:52. W ostatniej kwarcie mistrzowie Energa Basket Ligi kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Goście co prawda trafili kilka trójek, ale nie zmieniało to oblicza tego spotkania. Anwil odniósł kolejne pewne zwycięstwo - 89:75.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Walerij Lichodiej z 22 punktami i 6 zbiórkami. Jakub Karolak wyróżniał się w ekipie gości - zdobył 17 punktów i 6 zbiórek.