Nowy zawodnik w Treflu
fot. treflsopot.pl

,

Lista aktualności

Nowy zawodnik w Treflu

Phil Greene (26 lat, 188 cm) został nowym zawodnikiem Trefla Sopot. Zawodnik jest już w Polsce i prawdopodobnie zadebiutuje w środowym meczu Energa Basket Ligi ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra.

,

Amerykanin jest absolwentem uczelni Saint John’s. Później grał w Turcji i we Włoszech, brał też udział w Lidze Letniej NBA (Toronto Raptors, Dallas Mavericks). Ostatnio był zawodnikiem ekipy Royal Hali Gaziantep - w dziewięciu rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 5,7 punktu i 1,9 asysty.

- Phil dołącza do nas w decydującym momencie sezonu, przed bardzo ważnymi meczami domowymi i wyjazdowymi. To świetny koszykarz, mogący pełnić rolę strzelca, ale też rozgrywać. Na pozycjach 1 i 2 będzie on dużym wsparciem dla Łukasza Kolendy, Iana Bakera i Ovidijusa Varanauskasa. Phil powinien stać się jednym z liderów drużyny – ma duże umiejętności, świetny rzut, potrafi też zagrać z piłką w rękach, więc jestem przekonany, że będzie to duże wzmocnienie dla naszej drużyny - mówi na oficjalnej stronie drużyny Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.