Arka wygrywa w Gliwicach

,

GTK długo było w grze, ale ostatecznie to Arka Gdynia wygrała w Gliwicach 78:74 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

Bartłomiej Wołoszyn na początku meczu świetnie rzucał z dystansu, ale gliwiczanie ciągle byli blisko, bo mogli liczyć m.in. na akcje podkoszowe Damonte Dodda. Arka bardzo długo utrzymywała małą przewagę, ale to zmieniło się w ostatniej akcji kwarty. Po dobitce Mavericka Morgana to GTK prowadziło po 10 minutach 24:23. W drugiej części meczu ekipa trenera Pawła Turkiewicza powiększała swoją przewagę! Kolejne akcje Damonte Dodda i Mylesa Macka sprawiły, że wzrosła aż do 11 punktów. Później serią 9:0 odpowiedzieli gdynianie, ale ostatecznie to gospodarze po pierwszej połowie wygrywali 45:42.

Trzecią kwartę drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczęła od dziewięciu punktów z rzędu i po zagraniach Jamesa Florence’a oraz Deividasa Dulkysa przejęła inicjatywę. Późniejsze akcje Roberta Upshawa i trójka Marcela Ponitki powiększały przewagę aż do 16 punktów! Po 30 minutach było jednak “tylko” 66:55 dla gości. W czwartej kwarcie nieźle radzili sobie Desmond Washington i Riley LaChance, a gliwiczanie przegrywali już tylko czterema punktami. Arka nie pozwoliła już jednak na nic więcej, chociaż rywale trzymali się bardzo blisko. Ostatecznie goście zwyciężyli jednak 78:74.

Najlepszym strzelcem gdynian był Robert Upshaw z 15 punktami i 8 zbiórkami. W zespole z Gliwic wyróżniał się Damonte Dodd, który zdobył 19 punktów i 5 zbiórek.