GTK kontra TBV Start w sobotę w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

GTK kontra TBV Start w sobotę w Polsacie Sport

Zespoły z Gliwic i Lublina w tym sezonie Energa Basket Ligi są w podobnym położeniu - w tej chwili tuż za miejscami premiowanymi awansem do fazy play-off, ale z dużymi szansami na znalezienie się w czołowej ósemce. Która ekipa okaże się lepsza? Transmisja meczu GTK - TBV Start w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

,

 

Drużyna trenera Pawła Turkiewicza jako jedna z nielicznych mogła rozgrywać ważne spotkania w trakcie przerwy na mecze reprezentacji. GTK wykorzystało ten czas na mecze ćwierćfinałowe w Alpe Adria Cup przeciwko Zalakeramia ZTE KK. Gdy węgierska ekipa wygrała pierwsze spotkanie różnicą 21 punktów wydawało się, że to koniec przygody z międzynarodowymi rozgrywkami. W rewanżu gliwiczanie zwyciężyli jednak aż 128:99 i tym samym awansowali do półfinału!

Teraz rywalem tego zespołu w Energa Basket Lidze będzie TBV Start. Lublinianie mieli sporo czasu na przygotowania, a jednocześnie odpoczynek i budowanie formy na niezwykle ważną dalszą część sezonu. Drużyna trenera Davida Dedka chce zagrać w play-off. Początek rozgrywek może na to nie wskazywał, ale ostatnio lublinianie radzą sobie nieźle, a ich dziewiąta pozycja w tabeli pokazuje, że cel jest realny.

 

 

GTK ma niezwykle silny obwód - to nie tylko Myles Mack i Riley LaChance, ale także Desmond Washington, Piotr Robak i Jakub Dłoniak. Wszyscy ci zawodnicy potrafią i lubią rzucać z dystansu. Taki zestaw graczy daje dużo komfortu szkoleniowcowi, bo ma ogromne możliwości rotacji. Gliwiczanie tym samym bardzo często grają szybko i ofensywnie - a kibice uwielbiają oglądać taką koszykówkę.

Trener David Dedek również nie może narzekać na niskich graczy. James Washington jest prawdziwym liderem zespołu - rozgrywającym, który nie tylko świetnie znajduje kolegów z zespołu, ale również sam potrafi zdobywać mnóstwo punktów. Świetnym transferem w trakcie sezonu okazał się również Joe Thomasson. Amerykanin gra rewelacyjnie w ataku, jest efektowny (jego akcje można oglądać w zestawieniach TOP 10 tygodnia), a w dodatku nieźle radzi sobie w obronie. Do tych graczy trzeba jeszcze dołożyć Marcina Dutkiewicza oraz Mateusza Dziembę.

Emocji nie zabraknie w starciach w polu trzech sekund. Devonte Upson brał przecież udział w Lotto Konkursie Wsadów, a rywale z Energa Basket Ligi już dobrze znają jego atletyzm. Teraz zmierzy się m.in. z Damonte Doddem, który udowadniał już, że również potrafi skakać. Dodatkowo ma niezwykle ważne wsparcie - udziela go już dobrze znany w Polsce Maverick Morgan. Jak poradzi sobie z Romanem Szymańskim?

Początek spotkania GTK Gliwice - TBV Start Lublin w sobotę o godz. 12:35. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 12:30.

 

 


20. kolejka Energa Basket Ligi:

GTK Gliwice - TBV Start Lublin, sobota, godz. 12:30 - transmisja w Polsacie Sport

Legia Warszawa - Trefl Sopot, sobota, godz. 15:00 - transmisja w Emocje.TV

Spójnia Stargard - Anwil Włocławek, sobota, godz. 17:00 - transmisja w Emocje.TV

Miasto Szkła Krosno - King Szczecin, sobota, godz. 18:30 - transmisja w Emocje.TV

HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń, niedziela, godz. 12:30 - transmisja w Polsacie Sport

MKS Dąbrowa Górnicza - Arka Gdynia, niedziela, godz. 15:00 - transmisja w Emocje.TV

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd., niedziela, godz. 17:00 - transmisja w Emocje.TV