Suzuki Puchar Polski dla Arged BMSlam Stali!

Arged BMSlam Stal z Suzuki Pucharem Polski! Ostrowianie w wielkim finale pokonali Arkę Gdynia 77:74.

ROZMOWA Z RADOSŁAWEM PIESIEWICZEM

Arka rozpoczęła od wykorzystywania swojej największej “broni”, czyli rzutów z dystansu. Ostrowianie z kolei bardzo dobrze czuli się w szybkim ataku, a to oznaczało wyrównany początek. Później z dystansu trafił też Michał Chyliński i to ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego miała małą przewagę. Sytuacja zmieniała się jednak co rzut - ostatecznie dzięki akcji Jamesa Florence’a po 10 minutach było 22:21 dla gdynian. W drugiej kwarcie Arged BMSlam Stal uciekała rywalom - po kolejnych trafieniach Przemysława Żołnierewicza oraz Mateusza Kostrzewskiego nawet na siedem punktów. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza odpowiadał błyskawicznie - swoją serią 12:0! Po trójce Marcusa Ginyarda było już więc 37:32. Zespół z Ostrowa Wlkp. trzymał się jednak ciągle blisko - na koniec pierwszej połowy przegrywał tylko dwoma punktami.

W trzeciej kwarcie Arged BMSlam Stal szybko doprowadziła do remisu, ale kolejne trójki Dariusza Wyki oraz Marcusa Ginyarda oznaczały sześć punktów przewagi dla Arki. Drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego nie zamierzała się jednak poddawać i po rzucie Mike’a Scotta zbliżyła się ponownie na punkt. Dzięki akcji 3+1 Bartłomieja Wołoszyna po 30 minutach było jednak 59:55 dla gdynian. Czwartą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy po kolejnych zagraniach Kostrzewskiego prowadzili już siedmioma punktami. W końcówce ważne trafienia notowali Deividas Dulkys i James Florence, znacznie zmniejszając straty. Końcówka była bardzo nerwowa i zacięta, ale ciągle to ekipa trenera Kamińskiego była lepsza. Ostatecznie zwyciężyła 77:74.

Złote medale, Puchar oraz symboliczny czek na 100 tysięcy złotych wręczali: Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawa, Mikołaj Matsumoto, dyrektor marketingu Suzuki Motor Poland oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi.

Srebrne medale oraz paterę wręczali: Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawa, Grzegorz Woźniak, poseł na Sejm RP, Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor marketingu i komunikacji w Energa SA oraz Grzegorz Bachański, wiceprezes Polskiego Związku Koszykówki.