Pewna wygrana BM Slam Stali z Legią

,

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. była skuteczna i pokonała we własnej hali Legię Warszawa 84:62 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale dzięki szybkim akcjom wykończonym przez Michała Chylińskiego i Ivana Marasa gospodarze uciekli na wynik 11:4. Za odrabianie strat szybko brał się Omar Prewitt, a po rzutach wolnych Keanu Pindera Legia przegrywała już tylko dwoma punktami. Późniejsza trójka Jakuba Karola dała ekipie z Warszawy małe prowadzenie - po 10 minutach było 20:19. Drugą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 9:2, mogąc liczyć na Chylińskiego i Kowalenkę. Zespół trenera Tane Spaseva oczywiście się nie poddawał i dość szybko ponownie zbliżył się na dwa punkty. Ostrowianie zareagowali kolejną serią - 10:0 i ponownie kontrolowali sytuację. Po pierwszej połowie było 42:30.

W trzeciej kwarcie zmniejszali lekko straty Mo Soluade i Sebastian Kowalczyk, ale na odpowiedź BM Slam Stali i rewelacyjną serię 14:0 nie trzeba było długo czekać. Po trafieniach Michała Chylińskiego gospodarze mieli już 22 punkty przewagi. Później kolejne trójki rzucali też Mike Scott oraz Ivan Maras, a po 30 minutach było aż 70:44. W czwartej części spotkania Legia starała się notować przechwyty i kontratakować, ale prowadzenie rywali było zbyt duże. Ostatecznie ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężyła 84:62.

Najlepszym graczem gospodarzy był Michał Chyliński z 21 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami. Omar Prewitt zanotował dla gości 12 punktów, 2 zbiórki i 7 przechwytów.