MHP Riesen wygrywa z Anwilem

,

MHP Riesen Ludwigsburg pokonał Anwil Włocławek 87:74 w kolejnym meczu Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Włocławianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie, a po kolejnych trafieniach Chase’a Simona prowadzili już 11:4. Niemiecka drużyna później potrafiła zbliżyć się nawet na trzy punkty dzięki Davidowi McCrayowi. Po 10 minutach gospodarze prowadzili, ale tylko 25:22. W drugiej kwarcie nieźle prezentowali się Vladimir Mihailović oraz Walerij Lichodiej, a po rzucie wolnym Kamila Łączyńskiego przewaga ekipy trenera Igora Milicicia wzrosła do dziewięciu punktów. MHP Riesen starał się odpowiadać i mocną obroną wymuszać błędy, ale po pierwszej połowie to mistrzowie Energa Basket Ligi wygrywali 47:38.

W trzeciej kwarcie ekipa z Ludwigsburga krok po kroku zbliżała się do gospodarzy. Najpierw po trafieniach Kelana Martina zbliżyli się na punkt, a dzięki późniejszej akcji 2+1 Owena Klassena wyszli nawet na minimalne prowadzenie. Sytuację starali się ratować Jarosław Zyskowski i Walerij Lichodiej, ale po 30 minutach było 64:64. W czwartej kwarcie goście mieli już pięć punktów przewagi - Anwil dość szybko potrafił odpowiedzieć jednak trójkami Markovicia i Lichodieja. W końcówce MHP Riesen całkowicie przejął inicjatywę. Niemiecka drużyna zanotowała serię 16:0 i wygrała ostatecznie 87:74.

Anwil Włocławek - MHP Riesen Ludwigsburg 74:87 (25:22, 22:16, 17:26, 10:23)

Anwil: Lichodiej 19, Marković 11, Simon 10, Mihailović 9, Zyskowski 7, Sobin 6, Michalak 5, Broussard 2, Kostrzewski 2, Szewczyk 2, Łączyński 1

MHP Riesen: Knight 27, Martin 18, Klassen 17, Best 6, Sabeckis 5, von Fintel 5, Crawford 4, Waleskowski 2, Emanga 0, Hukporti 0, Klein 0