Thomas znowu w Polsce! Zagra w Koszalinie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Thomas znowu w Polsce! Zagra w Koszalinie

Torey Thomas (33 lata, 178 cm) ponownie będzie miał okazję pokazania swoich umiejętności w Polsce! Rozgrywający podpisał umowę z AZS Koszalin.

,

Thomas w sezonie 2010/2011 występował w PGE Turowie Zgorzelec i wywalczył z tym zespołem wicemistrzostwo kraju. Zdobywał wtedy średnio 14,4 punktu i 5,7 asysty na mecz. W Polsce grał też w rozgrywkach 2015/2016 dla Rosy Radom, z którą sięgnął po Puchar Polski i srebrne medale. Notował w tamtym czasie średnio 12 punktów, 5,3 zbiórki i 4,5 asysty w każdym spotkaniu.

Później był zawodnikiem klubów z Cypru, Macedonii i Francji. Ostatnio występował w Tunezji. W Koszalinie ma się pojawić 17 stycznia, a jego pierwszym meczem w Energa Basket Lidze w nowej drużynie będzie starcie ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra.

- Bardzo się cieszę, że po tak długim okresie poszukiwań rozgrywającego, udało nam się przekonać do gry w Koszalinie zawodnika bardzo wysokiej klasy jakim jest Torey Thomas. Wierzę, że jego umiejętności pomogą nam w odniesieniu kolejnych zwycięstw w dalszej części sezonu. Na pewno będzie on dużym wzmocnieniem naszego zespołu i uzupełni braki, które do tej pory pojawiały się w naszym rozegraniu - powiedział o nowym zawodniku AZS trener Marek Łukomski.