TBV Start przed trudnym zadaniem - gra z Polskim Cukrem

,

Lublinianie potrzebują zwycięstw, bo chcą włączyć się do walki o play-off Energa Basket Ligi. Torunianie z kolei robią wszystko, aby umocnić się w czołówce tabeli. Transmisja meczu TBV Start - Polski Cukier w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

,

Drużyna z Lublina przegrała już trzy ostatnie mecze w Energa Basket Lidze. Przed świętami okazała się minimalnie słabsza od Trefla - zadecydowała bardzo dobra końcówka sopocian. - Przez 35 minut zagraliśmy niezły mecz, ale to nie wystarczyło. W ostatniej kwarcie zrobiliśmy siedem strat, a w końcowych sześciu minutach rywale zrobili serię 14:4. Widocznie czeka nas dużo pracy - mówił zaraz po meczu trener David Dedek.

Polski Cukier z kolei może cieszyć się z serii trzech kolejnych zwycięstw przed własną publicznością. Ostatnio torunianie poradzili sobie z Polpharmą Starogard Gdański, chociaż ten mecz rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce. - Najważniejsze jest zwycięstwo, tak naprawdę wyszarpane. Musieliśmy dać z siebie dużo energii i charakteru. Było dużo walki, ale obroniliśmy naszą twierdzę. W Toruniu w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy - podkreślał po spotkaniu Tomasz Śnieg.

W kontekście TBV Startu sporo mówi się teraz o Joe Thomassonie. Były zawodnik Polpharmy dołączył do tej ekipy niedawno, ale właściwie z miejsca stał się jej główną postacią. W trzech meczach rzucał średnio 19 punktów i dodawał do tego 5 zbiórek i 2,7 asysty. Jest efektowny (jego wsad to najlepsza akcja minionego tygodnia w EBL) oraz efektywny (54,3 proc. skuteczności rzutów z gry) - czy właśnie ten zawodnik odmieni grę zespołu trenera Davida Dedka?

Torunianie ciągle mają problemy z kontuzjami - od jakiegoś czasu swojej drużynie nie mogą pomóc Przemysław Karnowski, Aleksander Perka oraz Łukasz Wiśniewski. To znacznie skróciło możliwości rotacji w drużynie. W trakcie sezonu zdecydowano się więc na dołączenie do zespołu Michaela Umeha. Reprezentant Nigerii szybko wpasował się w taktykę i miał spory wpływ na ostatnie zwycięstwa.

W spotkaniu między tymi drużynami z pewnością warto będzie się przyjrzeć rywalizacji podkoszowych. Szczególnie ciekawe będą starcia Devonte Upsona i Cheikha Mbodja - obaj udowadniali już, że potrafią świetnie blokować. Kto tym razem będzie lepszy w tym elemencie? Doświadczony Aaron Cel musi ostatnio grać więcej, ale czuje się w tej roli świetnie! Jak teraz spisze się w starciu ze skocznym Kacprem Borowskim?

Transmisja spotkania TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń w sobotę od godz. 12:30 w Polsacie Sport i IPLA.tv