MKS wygrywa z Rosą

,

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Rosę Radom 82:74 w ostatnim przedświątecznym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

Początek meczu był dość wyrównany, ale po późniejszej serii 9:0 i trafieniach Clevelanda Melvina to MKS prowadził już 14:7. Później ta przewaga wzrosła do nawet 10 punktów po trójce Bena Richardsona. Osłabiona Rosa (bez Artura Mielczarka i Filipa Zegzuły) nie potrafiła dogonić rywali. Po 10 minutach było 24:14. W drugiej kwarcie prowadzenie dąbrowian wzrosło do nawet 14 punktów po rzutach wolnych Michała Gabińskiego. Rosa potrafiła jeszcze zmniejszyć straty o połowę, ale na więcej nie pozwalał zespół trenera Jacka Winnickiego. W końcówce dwie trójki dołożył jednak Cullen Neal i radomianie po pierwszej połowie przegrywali tylko 40:43.

Trzecią kwartę MKS rozpoczął z nową energią - od serii 13:2 - i po wsadzie Clevelanda Melvina było już 56:42. Starali się na to odpowiadać Marcin Piechowicz oraz Jakub Parzeński, ale to było za mało na rozpędzonych gospodarzy. Po 30 minutach zespół z Dąbrowy Górniczej utrzymał bezpieczne prowadzenie - 65:53. W czwartej kwarcie Rosa starała się prowadzić wyrównaną walkę z rywalami, ale nie pozwalało jej to na efektywne odrabianie strat. Później zanotowała jednak serię 11:0 i po akcji 2+1 Obiego Trottera zbliżyła się na cztery punkty. W kluczowych momentach trafiali Jakub Kobel oraz Bartłomiej Wołoszyn, a MKS zwyciężył 82:74.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Cleveland Melvin z 18 punktami i 6 zbiórkami. Cullen Neal rzucił 14 punktów dla gości.