Stelmet Enea zdecydowanie lepszy od Spójni

,

Stelmet Enea BC nie pozwolił na zbyt wiele beniaminkowi Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie wygrali ze Spójnią Stargard 85:59.

Spójnia zaczęła od prowadzenia 4:0, ale później kwarta należała już do gości. Stelmet Enea najpierw zanotował serię 10:0, a później powiększał przewagę. Świetnie prezentował się Darko Planinić, kolejne punkty dodawali Łukasz Koszarek i Adam Hrycaniuk, a po 10 minutach było już 21:9. Druga kwarta była bardzo podobna - w ataku bardzo starał się Gabe DeVoe, a zielonogórzanie kontrolowali sytuację. Pojedyncze akcje Wojciecha Frasia czy Huberta Pabiana nie zmieniały zbyt wiele. Po pierwszej połowie ekipa trenera Igora Jovovicia wygrywała aż 45:24.

W pewnym momencie w trzeciej kwarcie Spójnia zanotowała serię 10:0, a później - dzięki kolejnym akcjom Anthony’ego Hickeya - zbliżyła się na 11 punktów. Powoli zaczęli na to reagować Gabe DeVoe oraz Przemysław Zamojski i sytuacja wracała do “normy”. Po 30 minutach było już 63:47. Czwartą kwartę Stelmet Enea rozpoczął od swojej serii - 15:2! Dzięki kolejnej trójce Zamojskiego przewaga gości wzrosła aż do 30 punktów i zwycięstwo nie było już zagrożone. Zielonogórzanie wygrali ostatecznie 85:59.

Darko Planinić zanotował 18 punktów i 4 zbiórki dla gości. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Anthony Hickey z 15 punktami i 5 asystami.